Uluslararası ilişkiler, savunma sanayi, ekonomi ve çatışma bölgelerini takip ediyorsan, kendini bu alanlarda geliştirmek istiyorsan, Stratejik Ortak sosyal medya editörü olarak aramıza katılabilirsin.

BAŞVURMADAN ÖNCE

1.) Stratejik Ortak, sekiz yıldır yayın hayatını sürdüren, her görüşe yer veren bağımsız bir uluslararası ilişkiler portalıdır. Kar amacı gütmeyen Stratejik Ortak, özellikle lisans ve yüksek lisans öğrencileri olmak üzere akademik kariyer hedefleyen ya da araştırmalarını insanlara ulaştırmak için mecra arayan kişilere platform sağlayan bir portal niteliği taşımaktadır.

2.) Stratejik Ortak’a gönüllülük esasıyla katkı sunan ekibimiz; uluslararası ilişkiler, istihbarat, savunma sanayi, askeri gelişmeler ve tarih içerikli yazılar kaleme almaktadır. İç politik gelişmelerin yer aldığı hiçbir yazı paylaşılmamaktadır.

3.) Yazar ve editörler, konu başlığı ve içerik konusunda özgürce yazı kaleme almaktadır.

4.) 2015’ten bu yana 200’den fazla misafir yazarın yüzlerce yazısının yayınlandığı Stratejik Ortak, 150 bin takipçiye sahip olan Instagram, Twitter ve Telegram hesaplarında haber paylaşımı yapacak gönüllü ekip arkadaşları aramaktadır.

5.) Twitter, Instagram ve Telegram adreslerimizde haber paylaşımları birer fotoğraf ve metin şeklinde -sadece dış politika, savunma sanayi, ekonomi ve çatışma bölgeleri üzerine- yapılacaktır.

6.) Başvuru formunda özellikle ‘kendinizden bahsedin’ alanında detaylı bir tanım yapmanız, başvurunun onaylanması sürecinde öne geçmeniz açısından faydalı olacaktır.

7.) Sosyal medya editörlüğü başvuru formunu doldurmanızdan sonraki 7 gün içerisinde (başvurunuzun onaylanması halinde) mail ile dönüş sağlanacaktır.

Not: Twitter’da savunma sanayi ve Akdeniz’de yer alan gelişmelerin yer aldığı Stratejik Ortak’ın yeni sayfası MaviSavunma için de savunma sanayi haberlerini takip eden, bu alanda kendisini geliştirmek isteyen sosyal medya editörleri alınacaktır. Başvuru yaparken, “MaviSavunma” seçeneğini seçerek, bu sayfada editörlük başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başvurular dışında herhangi bir soru, öneri ve şikayetiniz olursa bilgi@stratejikortak.com üzerinden bize ulaşabilirsiniz. 

Başvuru Formu


    2 saatten az2-4 saat4+ saat


    TwitterInstagramTelegramMaviSavunmaHepsi