Öğretmen, Eğitimci, Tercüman, Yazar; Yabancı Dil Eğitimi, İngiliz Edebiyatı, Tarih, Uluslararası İlişkiler |Dokuz Eylül Üniversitesi & Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi|
Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler lisans öğrencisi. Avrupa'da azınlık hakları, dış politika ve uluslararası hukuk alanında çalışmalarını sürdürüyor.
Manchester Üniversitesi Petrol Mühendisliği mezunu, 35 yıldır petrol ve gaz endüstrisinde tecrübe sahibi olan şu anda BP-Londra'da petrol jeolog olarak çalışan Kıbrıs doğumlu bir araştırmacı.
Avrupa Birliği, Hollanda ve Türkiye politika çalışmaları, Uluslararası ilişkilere tarihsel perspektif, Diplomasi.
İdealleri uğruna çabalayan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi. Dış politika üzerine yoğunlaşır.
Marmara Üniversitesi lisansta tarih; yüksek lisansta küresel şehirler ve İstanbul araştırmaları bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam eden İsmail Vardi, ağırlıklı olarak Latin Amerika üzerine çalışmaktadır.
Uluslararası İlişkilere tarihsel bakmayı seven, kendine muhalif bir okur-yazar.
İAÜ Uluslararası İlişkiler ve İstihbarat Yüksek Lisans / Avukat / İstihbarat Tarihi ve Stratejik İstihbarat Çalışmaları
Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi- Çevre ve Enerji Politikaları Yüksek Lisans mezunu. Küresel bazda enerji politikaları, Kentleşme ve Çevre Sorunları, Türk Siyasi Tarihi üzerine çalışıyor.
Güvenlik analisti, editör ve yazar.
TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi mezunu. Türkiye’nin bölgesel ilişkileri, uluslararası ilişkiler ve tarihle ilgileniyor. Yazılarını hobi olarak, amatör bir biçimde yazıyor.
Çatışma bölgeleri ve savunma sanayi.
Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Uluslararası Güvenlik ve Terörizm Yüksek Lisans öğrencisiyim. Radikal dini akımlar üzerine araştırma yapmaktayım.
Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret öğrencisi. Ülkeler,uluslararası örgütler ve çeşitli ülkelerdeki seçimler üzerine kapsamlı analizler.
Tarih \ Türk Dünyası \ Uluslararası İlişkiler \ Tarihi Kişilikler
Marmara Üniversitesi mezunu 21 yıllık hukukçu. Hava Savunma ve Disiplin Subaylığı yaptı. KTBKK‘da (Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ) Kıbrıs ve Ortadoğu alanlarında ayrıntılı oryantasyon eğitimi gördü. Uluslararası ilişkiler, askeri teknoloji , tarih ve coğrafya konularında araştırmayı seviyor.
Tarih, uluslararası ilişkiler ve politika konularıyla ilgileniyor.
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu, Yıldız Teknik Üniversitesi Tarih Yüksek Lisans öğrencisi. Cumhuriyet Dönemi Tarihi hakkında araştırma ve çalışmalar yapmaktadır.
Mühendislik öğrencisi. Başta savaş teknolojileri ve tarih olmak üzere birçok şeye ilgili. Öğrenmek kadar öğretmek de ister.
Teknolojik gelişmeleri takip ediyorum ve yazılımla ilgileniyorum. Orta Asya ve Türk tarihi hakkında araştırma yapıp, hayatımın her anında öğrenci olmaya gayret ediyorum.
Türk Milliyetçisi - Gazeteci / Maltepe Üniversitesi
Rusya, Doğu Avrupa, Ayrılıkçı Hareketler ve Yumuşak Güç konuları dâhil olmak üzere dünyanın birçok bölgesini merak eder-yazar. Hacettepe & Karadeniz Teknik Üniversitesi.
Türkiye'yi Tayvan'a, Tayvan'ı da Türkiye'ye tanıtmak için yazılar kaleme almaktayım. Amacım doğru bilgilerin kitlelere ulaşımını sağlamaktır.
Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü lisans öğrencisi. Uluslararası güvenlik, dış politika ve savunma sanayii alanlarında çalışmalar yürütüyor. Aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi olarak görev almakta.
Arapça Öğretmenliği ve Uluslararası İlişkiler olmak üzere iki lisans programı okuyan, ülkesine faydalı olmak isteyen bir Türk genci..
Politika, ekonomi, uluslararası ilişkiler ve tarih alanlarında çalışmalarını sürdürüyor. Bilkent Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi.
Sakarya Üniversitesi mezunudur. Dış politika araştırmalarını realist teoriyi baz alarak ve genellikle Avrasya bölgesi üzerine yapmaktadır. Çalışmalarında retrospektif olma, tümevarım, neden-sonuç ilişkisi ve nesnellik metotlarını kullanmaktadır.
Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü lisans öğrencisi. Dış Politika, Jeopolitik, Ekonomi-Politik ve Rusya alanlarında çalışmalarını yürütüyor. Çalışmalarında Kullandığı Analiz metodu: Tarihsel Perspektif, Tümevarım ve Realist Teori.
Siyaset Bilimci, Akademisyen, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Doktora Öğrencisi, İlgi alanları: Siyasal İdeolojiler, Osmanlı-Türk Siyasi Tarihi, Terörizm ve Terör Örgütleri, Siyasal Liderlik, Neo-liberalizm, Muhafazakarlık, Siyasal İslam, Yeni Anayasa, Özal Çalışmaları

Misafir yazarlarımız listede yer almamaktadır.